Tıraş Olmanın 3 Temel Taşı

Tıraş olmanın en temel 3 püf noktasıyla tahriş olmadan tıraş olun
Tıraş Olurken Cildinizi Tahriş Etmemek İçin Neler Yapabilirsiniz
Erkeklerde temizlik ve bakım işlemlerinin başında tıraş olma işlemi gelmektedir. Tıraş her erkeğin yanaklarında, çenesinde ve yanak altlarında çıkan sakalları kesmesi ve cildinde pürüzsüzlük sağlamasıdır. Bu işlemin yapılması sonrasında ciltte tahriş olunması sıklıkla görülen ve istenmeyen bir durumdur. Bu neden ile erkekler tıraş işlemlerinde cilt yapılarına ve sağlık durumlarına göre ayrı bir hassasiyete sahip olmalıdırlar. Tıraş için doğru jel veya köpük seçimi yapılmalı, doğru ve cilde uygun gelecek tıraş bıçağı ürünü seçilmelidir. Tıraş sonrasında genel olarak kolonya kullanımı görülür ve bu kolonyalar çoğu firma tarafından tıraş kolonyası olarak üretilmektedir. Cilt tahrişini önlemek açısından tıraş sonrası kullanım amacı ile doğru kolonya da tercih edilmelidir.

Tıraş Olurken Dikkat Edilmesi Gereken Genel Noktalar
Erkeklerin tıraş için dikkat etmesi gereken hassas noktalar bulunmaktadır. Bu noktalar sayesinde erkekler istenmeyen durumlar ile karşılaşmadan ve sağlık sıkıntıları yaşamadan rahat bir şekilde tıraş işlemini gerçekleştirebilirler. Bu önemli noktalardan birisi her erkeğin cilt yapısını bilmesi ve buna göre tıraş malzemeleri edinmesidir. Günümüzde piyasada her marka tarafından özel olarak kuru ciltler, hassas ciltler ve yağlı ciltler için ayrı ayrı tıraş köpükleri üretilmektedir. Tıraş için doğru zaman seçilmeli yani duş sonrası gibi cildin yumuşadığı bir zaman tercih edilmelidir. Sakalların çıkış ve uzama yönlerine doğru tıraş yapılması ve cilde uygun bıçaklar seçilmesi de tıraş olurken dikkat edilecekler arasındadır.

Doğru ve Temiz Bir Tıraş Nasıl Olunur?
Temiz ve cildi tahriş etmeyen sağlıklı bir tıraş yapılması her erkek için büyük bir rahatlık sağlar. Bu neden ile öncelikle doğru şekilde tıraş nasıl olunur sorusuna cevap verilmesi gereklidir. İlk adımda tıraş edilecek cilt yıkanarak nemlendirilmelidir. Cilt yapısına uygun bir tıraş köpüğü veya jeli seçilmelidir. Tıraş işlemi hafif ve yumuşak darbeler ile ve kısa kısa yapılmalıdır. Yavaş ve hassas bir şekilde yapılan tıraş sonrasında cildi yumuşatacak bir nemlendirici kullanılması faydalı olacaktır. Özellikle gün içinde uyumadan önce cildinizi yumuşak bir sabunla yıkamanızda faydalı olacaktır.
Son güncelleme:
Bu yazıyı diğer yerlerde paylaşın


Yorum yapın, düşüncelerinizi paylaşın

Son paylaşılanlar ilginizi çekebilir

Günümüzde çoğu insan tarafından güzel görünebilmek için aşırı derecede kilo verilmesi gerektiği zannedilmektedir. Oysaki kilo vermek sadece sağlıklı bir görünüme sahip olmak ve vücudun dengesini sağlamak açısından önemli bir durumdur. Bu neden ile kilo verme amacı ile yapılan tüm çalışmalarda ve uygulanan beslenme programlarında ideal kilo elde edilmeli ve korunmalıdır. Bu sayede fiziksel anlamda en güzel dış görüntü elde edilebilir. Fakat bu amaç ile yapılan kilo verme işlemlerinde dikkat edilmesi gereken nokta asla vücuda zarar verecek kadar fazla kilo verilmemesi ve sağlığın korunmasına dikkat edilmelidir. Bu neden ile kilo vermek için uzmanlara danışılarak doğru programlar uygulanmalıdır.

Sağlıklı Bir Yaşam İçin En Uygun Kilo Korunmalıdır
İnsan sağlığının korunmasında ve fiziksel anlamda güzel bir görüntünün elde edilmesinde en önemli ayrıntılardan birisi sağlıklı bir şekilde kilo verilerek veya alınarak doğru kiloya ulaşılmasıdır. Bu amaç ile kilo vermek veya kilo almak sayesinde en uygun kilo elde edilebilir. Bu kilonun hesaplanmasında özel bir yöntem uygulanması mümkündür. Buna göre vücut kilo endeksi adı verilen bu değer hesaplanırken kişinin cinsiyeti, boyu ve bulunduğu kilo hesaplamalara katılır. Bu hesaplamaların yapılmasında kilonuza göre doğru kilonuzun ne olması gerektiğini öğrenir ve kilo alma veya verme konusunda yapmanız gerekenleri de bilebilirsiniz.

Doğru Diyet Yapmak Ve Güzel Bir Görünüme Sahip Olmak
İnsanlar en iyi fiziksel görünüme sahip olmak için doğru kiloya ulaşmalı ve bu konuda gereken diyet programlarına uymalıdır. Bunun için uzmanlardan fikir alınarak en doğru diyet programları elde edilmelidir. Bu diyet programları sadece kilo verme için değil aynı zamanda kilo almak içinde uygulanabilen programlardır. Çünkü diyet yapmak ile amaçlanan doğru ve sağlıklı bir kilo değerine ulaşılmasıdır. Diyet halk dilinde sadece kilo vermek için uygulanan bir program olarak bilinse de aslında diyet insanın beslenme düzenini ifade eden bir terimdir. Her insan için sağlıklı bir kiloya ulaşarak güzel bir görünüme sahip olabilmesi için doğru bir diyet hazırlanmalı ve uygulanmalıdır.
Bayrama bir ay kala kurbanlık fiyatları açıklandı.
Silivri İlçe Emniyet Müdürü olan Hakan Çalışkan makamında vurulmuş halde ölü bulundu.
Isparta Kuyucak Köyünde yetişen lavantalar, fotoğraf tutkunlarının vazgeçilmezi oldu.
Fatih Terim görevinden istifa etmediğini, görevine son verildiğini söyledi.
Libidom yüksek diyen Pınar Altuğ sosyal medyada yükselişe geçti.
Hayatın her alanında bilgisayar kullanımı ve alışkanlıklar psikolojimizi nasıl etkiliyor
İdeal Kilonuz İle En Güzel Görüntüyü Elde Edersiniz
Yanlış bir şekilde yapılan mangallar kansere yol açıyor.
Yeni Huawei Mate 10 Iphone 8 i bile geride bırakacak.
En popüler oyunlardan biri olan Grand Theft Autonun yeni sürümü için çalışmalara başlandı.
LYS sonuçlarının açıklanmasından sonra öğrenciler şimdi de tercih sonuçları için heyecanlı bir bekleyiş içerisinde.
Kardashian ailesi büyümeye devam ediyor.
Peeling kremleri ile cildinizin güzelliğine ve sağlığına nasıl katkıda bulunabilirsiniz
İnsanlar üzerinde klasik müziğin rahatlatıcı etkisi
Bir süre önce çeşitli iddalarla ayrılan çift yeniden bir arada.
Afrika örgü modasına bir ünlü isim daha eklendi.
Dolu yağışı ve fırtına sebebiyle hava ulaşımında birçok aksaklıklar yaşandı.
Dünyanın en çok tercih edilen ve tüketilen gıdası Kahve
Halk gözünde olan ve gerçekte olan baz istasyonları
Bilgisayar ve Telefonların Psikolojiye Etkisi
Iphone 8'i Sollayacak!
Baz İstasyonlarının Gerçek Yüzleri
Şarj Kabloları Tarih Oluyor
Silivri İlçe Emniyet Müdürü Ölü Bulundu
İstanbul'da Şiddetli Fırtına
Alman Tiger'ları düşüşte!
Düştüğü Denizden Ölü Olarak Çıkarıldı, Hayata Döndürüldü!
ABD,Kendini Sokacak Sinek Besliyor!
Türk Askerinin Şefkatli Kolları
İdeal Kilonun Sağlığınıza ve Güzelliğinize Etkisi
Yüz Güzelliğiniz İçin Peeling Kremler
Koklayarak Kilo Verebilirsiniz!